دکتر ملایی: لیگ تندرستی با هدف پیشگیری از کرونا برگزار می‌شود

2

به گزارش ایرنا؛ «افشین ملایی» امروز (شنبه) در گفت و گویی با اشاره به برنامه‌های فدراسیون ورزش‌های همگانی در دوران کرونا، اظهار داشت: از آنجای که پیک پنجم شرایط سختی را برای مردم ایجاد کرد و هر روز شاهد از دست دادن تعداد زیادی از هموطنان هستیم به فکر اجرای طرحی افتادیم تا بتوانیم به سلامت مردم و پیشگیری از کرونا کمک کنیم.

وی تاکید کرد: از آنجایی که پزشکان دنیا تاکید دارند ورزش و فعالیت‌های مستمر بدنی می‌تواند به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند، فدراسیون ورزش‌های همگانی با آگاهی از رسالت خطیر خود با هدف افزایش فعالیت‌های بدنی فرد محور و در خانه، اجرای دومین دوره لیگ تندرستی را در دستور کار قرار داد با این هدف که افراد و اقشار مختلف بتوانند در محل کار و خانه خود ورزش کنند.

ملایی ادامه داد: تلاش کردیم از تجربه برگزاری اولین دوره لیگ تندرستی استفاده کنیم. در دومین دوره گستردگی این لیگ را بیشتر کردیم و اقشار مختلفی چون دانش‌آموزی، دانشجویی، کارگری، بسیج و نیروهای مسلح را هم که قابلیت سازماندهی دارند را دخیل کردیم تا بتوانیم با کمک استان‌ها و همه نهادها اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

رئیسی فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان این که جوایز ارزشمندی برای مشارکت کنندگان در این لیگ در نظر گرفته شده است، گفت: تلاش کردیم از همه جذابیت‌های اقوام مختلف استفاده کنیم تا همه مردم در این لیگ مشارکت کنند. دومین دوره لیگ تندرستی ۲ بخش دارد. در بخش اول که از ۲۱ شهریور شروع می‌شود، هیات‌های استانی با آموزش از راه‌های مختلف به دنبال آگاهی‌بخشی به مردم خواهند بود. در این بخش موضوعات مد نظر مثل ورزش و بانوان، ورزش و معلولین، ورزش و ایمنی و مسائل دیگر با توجه به شرایط اجتماعی اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی خواهد شد.

وی با تاکید بر این که همه هیات‌ها، انجمن‌ها و مسئولان استان‌ها تلاش خواهند کرد از طریق رسانه‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی اهمیت ورزش برای مردم را تشریح کنند، گفت: اگر آگاهی عمومی نسبت به فواید ورزش افزایش پیدا کند، تاثیرات مثبت آن را در پیشگیری از کرونا خواهیم دید و این به سلامت مردم و جامعه کمک خواهد کرد.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان این که لیگ تندرستی مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: انتظار ما از وزارت ورزش این است که در جلسه شورای ورزش همگانی حمایت از لیگ تندرستی را در دستور کار قرار دهد تا بتوانیم میزان مشارکت مردم در فعالیت‌های بدنی و ورزش را بیشتر کنیم.

وی در مورد شرایط اجرای این لیگ گفت: پس از اطلاع رسانی و آگاهی بخشی که در بخش نسخت لیگ تندرستی است، در گام دوم هر شهروند می‌تواند ضمن مراجعه به سایت فدراسیون و مشاهده فعالیت‌های ورزشی در نظر گرفته شده فیلم کوتاهی به مدت ۲۰ ثانیه از فعالیت‌های خود را تهیه و برای فدراسیون ارسال کند تا در قرعه‌کشی روزانه، هفتگی و ماهانه مشارکت داده شود و در نهایت از جوایز ارزشمندی که در نظر گرفته شده استفاده کند.

ملایی خاطرنشان کرد: امیدوارم با استفاده از تجربه اولین دوره، مشارکت بیشتری را از مردم شاهد باشیم. این آمادگی را داریم که مدیریت اقشار دانش آموزی، دانشجویی، کارگری، بسیج و نیروهای مسلح را هم با رویکرد افزایش فعالیت های بدنی در اختیار بگیریم و آنها را هم در این طرح سهیم کنیم.

وی ادامه داد: تمام انجمن‌ها، هیات‌های استانی و بیش از ۵۰۰ شهر در تلاش هستند تا در فضایی رقابتی جریانی پررنگ از ورزش را به نمایش بگذارند. در شرایطی که اکثر فعالیت‌های ورزشی به خاطر پیک پنجم کرونا تعطیل است این لیگ می تواند با مشارکت حداکثری مردم جریانی از انرژی مثبت را به همراه داشته باشد که خروجی آن تامین سلامت مردم است.

۲ نظرات
  1. مهدی نوری می گوید

    خیلی عالیه

  2. Zeinan Salehi می گوید

    فقد برا سلامتی دارن ورزش میکنن یا اونایی ک میخوان فوتبالیست شن هم میتونن از این راه وارد شن ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.